Farby pre rok 2018

Pripravte si chvíľku času na dávku farebnej inšpirácie. Nový rok 2018 priniesol okrem iného aj nové módne trendy. Po trávovo zelenej – farbe roka 2017 prevezme žezlo ultrafialová farba. Inštitút farieb Pantone prináša paletu nových odtieňov, ktoré majú podporovať pocit zábavy aj hravého uvoľnenia. Na jednej strane smerujú farby k silnej a zároveň živej palete, na druhej strane sú to pastelové odtiene s éterickým vzhľadom. Trendom budú všetky odtiene od levandule až po tóny ružovej.

Levanduľová – romantická a elegantná. Farba, ktorá bude dominovať počas celej letnej sezóny.

Fialová farba – futuristická a imaginatívna. Podľa inštitútu Pantone je farbou roka 2018. Tajomno s modrastým nádychom sa stretáva s božskou povahou a nesie so sebou záhady vesmíru. Rozhodne to nie je odtieň, ktorý sa dá ľahko kombinovať alebo sadne ku každému typu pleti. Odporúčam ladiť s béžovými alebo vanilkovými tónmi.

Svetlo zelená – mnohostranná a svieža. Tento šťavnatý tón v sebe nesie energiu a život. Na druhej strane prináša akýsi vnútorný pokoj. Vhodná nielen pre dievčatá ale aj ženy najmä s teplým tónom pleti. Stylisti a špecialisti Pantone odporúčajú túto farbu pretaviť do jedného prvku v outfite.

Vojenská zelená – univerzálna. Milovníčky vojenskej zelenej si prídu opäť na svoje. Odtieň pristane každej z nás a vyzeráme v nej božsky. Aj napriek tomu, že je to pomerne neutrálna farba sa stále vyskytuje aj v tvorbe módnych návrhárov. Doplňte svoj look jedným dominantným kúskom v tejto farbe.

Pridaj komentár