Malý sprievodca rokajlom (1. časť )

Pod pojmom rokajl si môžeme predstaviť rovnomerne tvarované malé korálky vysokej kvality vyrábané v rôznych veľkostiach, povrchových úpravách a farebných odtieňoch. Široká škála farieb a veľkostí ho radí k najpredávanejším komoditám spomedzi všetkých korálok. 

Najčastejšie sa stretneme s jeho využitím vo výšivkách alebo v kombinácií s tkáčskou technikou. Veľa šperkárok ich používa na výrobu kvetov alebo zvieratiek. Rokajl je najčastejšie vyrábaný zo skla aj keď v minulosti sme sa mohli stretnúť aj s rokajlom z kovu alebo keramiky.

Hlavná časť produkcie pochádza z Českej republiky alebo Japonska. Ja osobne používam na výrobu šperkov častejšie tie z Českej republiky, ktoré poznáme pod značkou PRECIOSA. Hlavným dôvodom je, že majú väčšie dierky ako ich hlavná konkurencia z japonského trhu Matsuno. Vďaka tomu môžem cez jednu korálku prevliecť silon alebo nilonovú niť viackrát ak to daný motív alebo vzor vyžaduje.

PRECIOSA ponúka širšiu škálu tvarov a veľkostí.  Konkrétne sa venujú výrobe od 1,5mm po 8mm v prevedení ťahaného a neťahaného rokajlu.

  • ťahaný rokajl – potrebná ďalšia povrchová úprava ako farbenie, pozinkovanie alebo dekorovanie
  • neťahaný rokajl – vyznačuje sa čistým skleneným povrchom

Korálky vyrábajú s rôznymi tvarmi otvorov a dokonca využívajú pri výrobe aj vrstvenie farieb s cieľom dosiahnuť rôznorodé optické efekty.

Zaujímavosť: podnik PRECIOSA vznikol spojením 25 veľkých i malých podnikov, firiem aj tovární z Jablonecka, Liberecka a Turnovska v roku 1948

História o rokajle v kocke

Všetko sa to začalo  v 15. storočí v centre sklárskej výroby MURANO v Taliansku. Neskôr sa presadila Česká republika, Nemecko aj Francúzsko. Francúzi sa špeciálne preslávili svojimi kovovými korálkami v pestrej farbenej škále, ktoré vyrábali z kovových fliaš.

Až v 18. storočí vstúpili do hry Česi. Proces výroby českých korálkov spočíval v technike ťahania rozžeraveného skla do dutých trubičiek. Následne bola takáto rúrka ochladená  a sekaná na malé guľôčky – korálky. Takto nasekané korálky sa nasypali do nádoby kde sa premiešavali s ílovou zmesou aby sa dosiahlo ich dokonalé vyhladenie. Hromadná výroba rokajlu bola zaznamenaná až v 20. storočí vďaka strojom, ktoré pri plnej automatizácií ťahali trubičky rovnomernejšie vo viacerých veľkostiach.

Výsledkom neustálej inovácie a snahy predbehnúť konkurenciu vo výrobe sú nové tvary, netradičné povrchové úpravy alebo vzory. Rôzne tvary a veľkosti týchto skvelých korálkov si priblížime v 2. časti malého sprievodcu rokajlom už čoskoro.

 

 

Pridaj komentár